مجموعه ما شما را به خرید بهترین برنج عنبر بو خوزستان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عوامل تاثیرگذار عطر و بوی برنج چیست

آنچه در این مقاله می خوانید .....

عطر و بوی برنج چیست؟برنج عطری ایرانیعوامل تاثیرگذار بر عطر و بوی برنج چیست ؟خاک محل کاشت برنج:درجه حرارت هواتغذیه گیاهرطوبت و آب
 • برنج معطر مورد استقبال زیادی از افراد است و هنگام خرید برنج به این نکته توجه دارند که حتما برنج معطر با کیفیت خریداری کنند .اگر برنجی خوش بو و معطر باشد تازه تر و مرغوب تر خواهد بود .برنج عنبر بو معطر یکی از بهترین نوع برنج عای معطر و خوش خوراک می باشد.عوامل زیادی باعث می شود که عطر و بوی برنج متفاوت باشد  . در این مقاله از برنجکار به برسی این عوامل می پردازیم .

  عطر و بوی برنج چیست؟

  برنجی که با کیفیت باشد یکی از نشانه هایش معطر بودن و رایجه خوشش است .برنج های معطر مورد استقبال مردم هستند و فروش بیشتری نیز دارند . برنج عنبرو معطر خوزستان یکی از برنج های با کیفیت و خوش بو ایرانی می باشد . برای تهیه انواع برنج معطر می توانید با برنجکار تماس بگیرید .

  برنج عطری ایرانی

  برنج ایرانی از بهترین نوع برنج ها می باشد که به کشورهای مختلف صادر می شود . خوزستان مهد برنج های عنبر بو می باشد که در شهرستان های مختلفی مانند شوشتر، خرمشهر،شادگان و… کشت می شود و  برنج عنبر بو  بانو بختیاری و برنج عنبر بو شوشتر از بهترین برنج های عنبربو می باشند .

  عوامل تاثیرگذار عطر و بوی برنج

  عوامل تاثیرگذار بر عطر و بوی برنج چیست ؟

  عوامل مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در عطر و بوی برنج تاثیر گذار هستند که به برسی هر کدام می پردازیم .

  • خاک محل کاشت برنج:

  از عوامل مهم و تاثیر گذار خاک مخل کشت برنج است که تاثیر مستقیمی در آن دارد.هر چه خاک مناسب تر و حاصل خیز تر باشد کیفیت برنج بالاتر خواهد و برنج معطر خواهد شد .

  • درجه حرارت هوا

  در هنگام گل دادن برنج و پر شدن دانه باید به دما و حرارت محیط توجه داشته باشید و هنگام کشت برنج این نکته در نظر گرفته شود .

   

  • تغذیه گیاه

  کود پتاسیم و نیتروژن از جمله کودهایی هستند که تاثیر مستقیمی در کیفیت برنج دارند  و پتاسیم باعث می شود که برنج سفید تر و معطر شود .

  • رطوبت و آب

   میزان اب در دسترس برنج و مقدار رزوب هوا از عوامل دیگر در معطر بودن برنج است .زمان کشت برنج بسیار مهم است و کشت های  اول تابستانه  و کشت دوم پاییز دارای کیفیت های متفاوتی هستند .

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مهوش نظرپور

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

  مشاوره و فروش

  مجموعه ما شما را به خرید بهترین برنج عنبر بو خوزستان دعوت می نماید.
  کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  0

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس بگیرید